Arama sonuçları

1. Gül Pekşen

Plugin Miracle Raport -yardım

Merhaba arkadaşlar, Photoshopta raportlama (bir şeklin,neslenin,istenilen ölçülerde tekrar etmesi) yapılası için kullanılan plugin miracle raport ,diye bir şey varmış :).Çok aradım ama bir türlü bulamadım sağlıklı bilgi. Nerden,nasıl temin edebilirim.., bileniniz varsa, yardımcı olursanız...
  2. Gül Pekşen

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür. 1975 yılında Dünya Kadınlar Yılı'nı ilan eden Birleşmiş Milletler Örgütü, 16 Aralık1977 tarihinde 8 Mart'ı tüm kadınları için Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kararlaştırdı. Tarihçe 8 Mart1857 tarihinde...
  3. Gül Pekşen

Portre-2

Bekledim günlerdir ,gelmedi,uğramadı hiç yanıma,ama bugün akşam saatlerinde ,öyle bir hışınla geldiki...,tutum...,yakaladım...,ve beyinimin hızına yetişemedi ne parmaklarım ,ne kalemin ucu. Yeni bitti.
  4. Gül Pekşen

Teşekkürler

TEŞEKKÜRLER Son birkaç aydır daha fazla zaman geçirmeye başladım burada.Gün içerisinde internete bağlanamıyorum ve akşam olsa da siteme kavuşsam diye sabırsızlanıyorum. Çok güzel ,seviyeli bir platform oluşturulmuş zamanla. Herkes kendince bildiklerini aktarıyor,bilmediklerini öğrenmek için can...
  5. Gül Pekşen

Portre

6. Gül Pekşen

Ustalık belgesi

Merhaba arkadaşlarGünümüz şartarı gereği ,hergün yeni birşeylerle karşılaşıyoruz.Kısaca sizlere ustalık belgesi ile alakalı bilgi aktarmak istiyorum. Ustalık belgesi nasıl alınır *Ustalık belgesi bu ad altında Türkiyede Mesleki (Cıraklık) Egitim Merkezleri tarafından verilir.Belge almak...
  7. Gül Pekşen

yeni çalışmam

Merhaba,Nette dolaşırken bulduğum bir resmin üzerinden yaptığım çalışmayı sununuyorum.Çalışmamyı photoshopta pen tool ve airbrush kullanarak yaptım.Kopyala yapıştır yöntemini kullansaydım belki daha başarılı olurdu ama ozaman ben çizmemiş olurdum...Çalışmamın yanına orjinal resmi de...
  8. Gül Pekşen

cemy-2

ikinci çalışmamı sunuyorum
  9. Gül Pekşen

Temel bilgi-Raportlama-Çevirme raport

DESENİ ÇEVİRME RAPORT SİSTEMİNE GÖRE ÇİZME Çevirme Raport Sistemi ve Özellikleri Çevirme raport kapaklama raporta benzer. Ancak 1/4 oranında hazırlanmış kapaklama yoluyla tamamlanamayan desenler için uygun bir raportlama sistemidir. 1/4 oranında hazırlanan desenin bir kenarının öbür kenarla...
  10. Gül Pekşen

Temel bilgi-Raportlama-Kapaklama raport

DESENİ KAPAKLAMA RAPORT SİSTEMİNE GÖRE ÇİZME Kapaklama Raport Sistemi ve Özellikleri Eşarp mendil gibi belirli sınırlar içine basılacak kumaşlarda kullanılan raport türüdür. Kapaklama raport tekniği uygulanacak desenlerde birim raport 1/2, 1/4 ve 1/8 oranlarında hazırlanır. Birim raport...
  11. Gül Pekşen

Temel bilgi-Raportlama-Diyagonal (üslup) raportlama

DESENİ DİYAGONAL (ÜSLUP) RAPORT SİSTEMİNE GÖRE ÇİZME Diyagonal (Üslup) Raport Sistemi ve Özellikleri Küçük alanlar içine dizilmesi gereken motiflerin kullanıldığı desenlerin raportlanmasında kullanılan diyagonal raport, temelde soter raportun aynısıdır. Tek farkı bir yöne doğru kaymalar sadece...
  12. Gül Pekşen

Temel bilgi-Raportlama-Yarım(Soter)Raport

DESENİ YARIM (SOTER) RAPORT SİSTEMİNE GÖRE ÇİZME Yarım (Soter) Raport Sistemi ve Özellikleri Birim raport karesinin bir yöne doğru 1/2 oranında (atkı yönünde), diğer yöne doğru ise (çözgü yönünde) dik açı yapacak şekilde sıralanması ile oluşan raport sistemidir. Bir raport karesi altı akstan...
  13. Gül Pekşen

Temel bilgi-Raportlama-Düz raport

Kumaş üzerindeki desen motiflerinin eşit aralıklarla enine ve boyuna tekrar eden en küçük parçasına raport denmektedir. Raportlama ise; desen üzerindeki motiflerin birbirine yakınlığı, uzaklığı, büyüklüğü, renk sıralamaları ve gruplaşmaları, biçim dengesizliklerinin ortadan kaldırılarak farklı...
  14. Gül Pekşen

Adım adım desen çalışması

Bir üyemizin yardım istediği deseni ele alarak bu dersi hazırladım. Sizlere adım adım izlediğim yolu aktarmaya çalışacağım. Desenimiz: Desenimizin konturünü Pen Tool kullanarak çizmeye başlıyalım İkinci aşamada siyah rengin tramlarını Brush Tool kullanarak, yumşak geçişler...
  15. Gül Pekşen

Sümene manastırı-CMYK -çalışması

Seneler önce yapmış olduğum CMYK çalışması. Orjinali kayıtlarımda olmadığı için sadece renk ayrımı ve basılmış halini sunuyorum. Desenin orjinali netten bulunan resimden uygulanlıştı. Resulutin(netlik ayarı) nın çok kötü olmasına ramen sonuç iyi çıktı.... Müşterinin talebine göre Desenin...
  16. Gül Pekşen

Her gün yeni beş desen

Selam arkadaşlar, Desinatörlerin yaşadıkları arşiv sıkıntısını ortadan kaldırmak adına ,her gün beş desen ekleyerek kendimce katkıda bulunmak istedim.Talep eden arkadaslara PSD formatında da gönderiler yapabilirim.
  17. Gül Pekşen

hotwhells arabaları çalışmaları

isteyene psd formatını gönderebilirm
  18. Gül Pekşen

model ve desen

19. Gül Pekşen

karakalem çalışmalarım

arkadaşlar yorumlarınız bekliyorum devamı gelecek :)
Yukarı Alt